Święto Chrztu Pańskiego – 13 I 2019 r.

      Możliwość komentowania Święto Chrztu Pańskiego – 13 I 2019 r. została wyłączona

                                                                                                

 1. Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w Święto Chrztu Pańskiego, które kończy czas dziecięctwa Jezusa i rozpoczyna okres Jego publicznej działalności. Przeznaczona na dzisiejszą niedzielę perykopa z Ewangelii św. Łukasza przybliża nam wydarzenia z nad Jordanu. Opis chrztu, jakiego Jan Chrzciciel udziela Chrystusowi, każe nam zastanowić się nad znaczeniem łaski chrztu świętego dla każdego chrześcijanina. Św. Łukasz podkreśla, że Jan Chrzciciel udzielił Jezusowi chrztu, ale nie poświęca prorokowi wiele uwagi. Dla Ewangelisty istotna jest osoba Jezusa. Chrzest jest wydarzeniem publicznym, bierze w nim udział cały Kościół, bo ten sakrament, stojący na czele wszystkich sakramentów, otwiera skarbiec łask Kościoła. Jezus jest rozmodlony w czasie chrztu, dlatego trzeba zapytać wszystkich zgromadzonych, czy pamiętają o darze modlitwy, jakim powinniśmy otaczać osoby nowo ochrzczone. Dotyczy to zwłaszcza rodziców, chrzestnych i kapłanów, ale też całej wspólnoty wierzących.
 2. Dziś przypada Święto Chrztu Pana Jezusa, którą kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za laskę chrztu i do przypomnienia sobie zobowiązań związanych z tym sakramentem dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek (17.01) – wspomnienie św. Antoniego Opata.
 • W piątek (18.01) – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, która zakończy się 25 stycznia, w dniu Nawrócenia św. Pawła.
 • W sobotę (19.01) – swoje imieniny będzie obchodził J.E. Ks. Biskup Henry Ciereszko. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta. Msza Święta w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana w sobotę, 19 stycznia o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.
 1. Dziś, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona jest na remont domu parafialnego. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Dnia 23 lutego w naszej parafii organizowany jest Bal karnawałowy, który odbędzie się o godz. 1900 w restauracji „Lech” przy ul. Elewatorskiej 11. Na bal mogą zapisywać się osoby również spoza naszej parafii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy prowadzi Ks. Wojciech Dziubiński.
 3. Za spotkanie w ubiegłym tygodniu z rodzinami i złożone ofiary na nasze inwestycje parafialne- Bóg zapłać. W tym tygodniu chcielibyśmy się spotkać z rodzinami mieszkającymi:

 

 • 14 stycznia (poniedziałek) – ul. Magnoliowa 2 i ul. Konwaliowa 22 od godz. 1600
 • Konwaliowa 14 od godz. 1845
 • 15 stycznia (wtorek) – ul. Konwaliowa 13 i 20 od godz. 1600
 • Św. Andrzeja Boboli 1 od godz. 1845

 

 • 16 stycznia (środa) – ul. Magnoliowa 5 i 8 od godz. 1600
 • Konwaliowa 12 od godz. 1845

 

 • 17 stycznia (czwartek) – Magnoliowa 11 i ul. Konwaliowa 7 od godz. 1600
 • Konwaliowa 11 od godz. 1845

 

 • 18 stycznia (piątek) – Konwaliowa 6 i 9 od godz. 1600
 • Lawendowa 48 E od godz. 1845

 

 • 19 stycznia (sobota) – Lawendowa 52, 56 i 58 od godz.900

7. Bóg zapłać osobom sprzątającym świątynię w tym tygodniu.