Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019 r.

      Możliwość komentowania Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019 r. została wyłączona

                                                                                 

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego znana jest także jako Święto Trzech Króli w nawiązaniu do Ewangelii, która opisuje przybycie do Betlejem Mędrców. Słowo „epifania” w znaczeniu chrześcijańskim oznacza objawienie się Boga w Jezusie Chrystusie. W Nim objawia się misterium zbawienia wszystkich ludzi. Znakiem powszechności zbawienia jest pokłon Mędrców, którzy są przedstawicielami wszystkich narodów pogańskich. Święto Objawienia Pańskiego stanowi nieustanne wezwanie do poszukiwania Jezusa i odnajdywania w Nim jedynego Zbawiciela świata. Bóg przemawia do ludzi przez różne znaki. Potrzeba wiary, aby te Boże znaki właściwie odczytywać i rozumieć.
 2. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy Świętej. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 3. W następną niedzielę 13 stycznia przypada Święto Chrztu Pana Jezusa, którą kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy dziękczynnej za laskę chrztu i do przypomnienia sobie zobowiązań związanych z tym sakramentem dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.
 4. Dnia 23 lutego w naszej parafii organizowany jest Bal karnawałowy, który odbędzie się o godz. 1900 w restauracji „Lech” przy ul. Elewatorskiej 11. Więcej informacji i zapisy u Ks. Wojciecha Dziubińskiego.
 5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 1300 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały w kaplicy.
 6. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dziś o godz. 1145 na Dziedzińcu Pałacu Branickich.
 7. Bóg zapłać za spotkanie w ubiegłym tygodniu z rodzinami i złożone ofiary na nasze inwestycje parafialne. W tym tygodniu chcielibyśmy się spotkać z rodzinami mieszkającymi:

 

 • 7 stycznia (poniedziałek) – ul. Zielonogórska 14 i 30 od godz. 1600

ul. Zielonogórska 28 od godz. 1845

 

 • 8 stycznia (wtorek) – ul. Zielonogórska 6 i 16 od godz. 1600

ul. Zielonogórska 18 od godz. 1845

 

 • 9 stycznia (środa) – ul. Zielonogórska 4 i 10 od godz. 1600

ul. Zielonogórska 12 od godz. 1845

 

 • 10 stycznia (czwartek) – ul. Zielonogórska 8 i 2 A od godz. 1600

ul.  Konwaliowa 18 od godz. 1845

 

 • 11 stycznia (piątek) – ul. Magnoliowa 1 i ul. Konwaliowa 10 od godz. 1600

ul. Konwaliowa 16 od godz. 1845

 

 • 12 stycznia (sobota) – ul. Wiedeńska, ul. Okrzei i ul. Lawendowa (domki jednorodzinne) od godz. 900

8. Bóg zapłać sprzątającym świątynię.