Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 I 2019 r.

      Możliwość komentowania Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 I 2019 r. została wyłączona

                                                                                                                                       

 1. Dziś w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, oraz wspomina się nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę (2.01) – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
 • W pierwszy czwartek miesiąca (3.01) – wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne po wieczornej Eucharystii.
 • W pierwszy piątek miesiąca (4.01) – nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 • W pierwszą sobotę miesiąca (5.01) – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej Mszy Świętej, która będzie sprawowana w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie pierwszosobotnim, wspólnotowa adoracja.

 

 1. W następną niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy Świętej. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

 

 1. W niedzielę 6 stycznia. po Mszy Świętej o godz. 1300 rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński.

 

 1. W środę 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Kapłan odwiedzi rodziny z Bożym błogosławieństwem. Zwyczajowo przy okazji odwiedzin możemy złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii (ile kto może i na ile daną rodzinę stać). Bardzo prosimy o zaznaczenie co pragniecie państwo ofiarować na kościół, a co kapłanowi. Za wszelkie ofiary z góry serdeczne Bóg zapłać! W najbliższym tygodniu chcielibyśmy się spotkać z rodzinami mieszkającymi:
 • 2 stycznia (środa) – ul. Zielonogórska 32 i 36 od godz. 1600
 1. Zielonogórska 34 od godz. 1845
 • 3 stycznia (czwartek) – ul. Zielonogórska 20 i 26 od godz. 1600
 1. Konwaliowa 5 od godz. 1845

 

 • 4 stycznia (piątek) – ul. Lawendowa 83, 85 i 87 od godz. 1845

 

 1. Bóg zapłać sprzątającym świątynię oraz wszystkim darczyńcom wspierającym rozpoczętą inwestycję w naszej

Dzisiejszej nocy hucznie pożegnaliśmy Stary 2018 rok i przywitaliśmy Nowy 2019 Rok. Niech Nowy Rok będzie dla nas wszystkich czasem błogosławionym. Czasem dobrych przemian nas samych i naszych rodzin. Niech optymizm, moc, pewność i zaangażowanie będzie w naszych rodzinach oraz w planach rodzinnych, osobistych i zawodowych. Niech spełniają się marzenia i szlachetne plany. Nadzieja niech będzie obecna w sercach przez cały rok, dając wsparcie w pracy i uzbrajając w walce z wszelkimi przeciwnościami. Zechciejmy w tym momencie spojrzeć jeszcze na miniony rok i prześledzić co się działo w naszej parafii.

W 2018 roku w naszej parafii udzielono 106 chrztów. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 33 osoby. Do I Komunii Świętej przystąpiło 72 dzieci. Na wspólną drogę sakramentalnego życia zdecydowało się 29 par. Do wieczności przeszło 36 osób, które polecamy naszej modlitewnej pamięci. Abstynencję na określony czas złożyło 16 osób. Komunii Świętej w ubiegłym roku udzielono 85 tyś.

Pragniemy swoje podziękowania przekazać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię materialnie przez składanie ofiar podczas kolędy, na tacę, do puszek, wpłacając pieniądze w kancelarii i na konto parafii. Wszystkim darczyńcom Bóg zapłać!

Ministranci z naszej parafii pragną również podziękować wszystkim wspierającym ich fundusz przez składanie ofiar na tacę podczas ślubów oraz przynoszenie makulatury.

Dziś stając w tym miejscu pragnę podziękować wszystkim tworzącym tę wspólnotę parafialną przez mocną wiarę, gorliwość, trwanie w Kościele i tworzenie rodzinnej atmosfery. Kościół to każdy ochrzczony. Kościół ludzi słabych i grzesznych. Kościół oczyszczający się. Kościół świętości Jezusa Chrystusa i każdego z nas dążących do świętości.

Dziękuję grupom działającym w naszej parafii: Ministrantom, Scholii, Białej Procesji, Odnowie w Duchu Świętym, Rodzinom Nazaretańskim, Kółkom Koronkowym i Różańcowym, Wspólnocie Fatimskiej dziękuję za obecność, angażowanie się i ożywianie swoją posługą tej parafii. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy w każdy piątek dbają o czystość świątyni i szat liturgicznych.

Słowa podziękowania kieruję w stronę księży wikariuszy: Wojciecha Dziubińskiego i ks. Pawła Jana Kamińskiego. Dziękuję za braterstwo w kapłaństwie i oddaną gorliwą posługę w tej parafii. W tym miejscu muszę jeszcze podziękować naszemu rezydentowi ks. Wojciechowi Bielickiemu za obecność i gorliwą posługę w konfesjonale.

Wypraszajmy u naszej patronki N.M.P. z Guadalupe wstawiennictwa u Boga za naszymi rodzinami, prosząc o miłość, zgodę, serdeczność, wyrozumiałość, szacunek, trzeźwość, świętość oraz obfitość stołu i portfela. Niech dobry Bóg wspomaga i prowadzi nas w codziennych  sprawach życiowych i zawodowych. Wszystkim życzymy szczęśliwego w Nowym 2019 Roku. Szczęść Boże!