Święto Świętej Rodziny – 30 XII 2018 r.

      Możliwość komentowania Święto Świętej Rodziny – 30 XII 2018 r. została wyłączona

                                                                                                                

 1. Każdy z nas tutaj zgromadzonych lubi święta i ze wzruszeniem je przeżywa. Atmosfera świąt udziela się każdemu, wycisza nas i wprowadza w błogi nastrój. Czas świąt Bożego Narodzenia kieruje nasze myśli ku betlejemskiej szopce, w której Najświętsza Rodzina wspólnie przeżywa trudy codzienności. Jest tam Maryja Dziewica, św. Józef Opiekun i Dziecię Jezus. Św. Józef staje dzisiaj przed nami jako prawdziwy mężczyzna, gotowy do obrony wspólnoty rodzinnej. Towarzyszy najbliższym we wszystkich trudach codzienności i roztacza nad Najświętszą Rodzina swą opiekę. Św. Maryja jest patronką i wzorem bycia kobietą. Staje dziś przed nami jako matka Syna Bożego zatroskana o Jego bezpieczeństwo.

 

 1. W poniedziałek 31 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo za łaski minionego roku. Od godz. 2200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 2400. O północy zostanie odprawiona Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Dnia 1 stycznia, w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzi się Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. W Uroczystość Msze Święte będą odprawiane o godz.: 800, 1000, 1130, 1300 i 1800. W tym dniu nie ma Eucharystii o godz. 700.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę (2.01) – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
 • W pierwszy czwartek miesiąca (3.01) – wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne po wieczornej Eucharystii.
 • W pierwszy piątek miesiąca (4.01) – nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 • W pierwszą sobotę miesiąca (5.01) – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej Mszy Świętej, która będzie sprawowana w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie pierwszosobotnim, wspólnotowa adoracja.

 

 1. W następną niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy Świętej. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

 

 1. Dnia 1 stycznia Msza Święta w intencji mieszkańców bloków przy ul. Św. Andrzeja Boboli 1 i 3 A o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W następną niedzielę 6 stycznia. po Mszy Świętej o godz. 1300 rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński.
 2. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 1145 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie ulicami: Legionową,  Skłodowskiej-Curie, Placem NZS, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Po  zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 1400, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.
 3. W środę 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Kapłan odwiedzi rodziny z Bożym błogosławieństwem. Zwyczajowo przy okazji odwiedzin możemy złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii (ile kto może i na ile daną rodzinę stać). Bardzo prosimy o zaznaczenie co pragniecie państwo ofiarować na kościół, a co kapłanowi. Za wszelkie ofiary z góry serdeczne Bóg zapłać! W najbliższym tygodniu chcielibyśmy się spotkać z rodzinami mieszkającymi:
 • 2 stycznia (środa) – ul. Zielonogórska 32 i 36 od godz. 1600

Zielonogórska 34 od godz. 1845

 • 3 stycznia (czwartek) – ul. Zielonogórska 20 i 26 od godz. 1600

Konwaliowa 5 od godz. 1845

 • 4 stycznia (piątek) – ul. Lawendowa 83, 85 i 87 od godz. 1845

10. Bóg zapłać sprzątającym świątynię oraz wszystkim darczyńcom wspierającym rozpoczętą inwestycję w naszej parafii.