Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 XII 2018 r.

      Możliwość komentowania Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 XII 2018 r. została wyłączona

                                                                                                                                   

  1. Gromadzimy się na Eucharystii, by na nowo przeżywać przyjście na świat Mesjasza. Jezus, który dokona odkupienia ludzkości, przychodzi do nas jako Dziecko. Tylko prości pasterze rozpoznali w Dzieciątku wyczekiwanego jedynego Zbawiciela człowieka i świata całego. Bóg przemówił do nas przez swego Syna Jednorodzonego. Dzięki Niemu przyszła na świat światłość. Boże Dziecię tulone przez Matkę Najświętszą, otoczone przez pasterzy, jest znakiem z wysoka. Zachwyćmy się Bożym znakiem. Jezus Chrystus ma nas doprowadzić do zbawienia. Światłość bijąca od Boskiego Syna powinna oświecać mroki naszego doczesnego życia.

 

  1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych oktawy Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Dziś Msze Święte są odprawiane o godz.: 800, 1000, 1130, 1300 i 1800. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  2. W poniedziałek 31 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo za łaski minionego roku. Od godz. 2200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 2400. O północy zostanie odprawiona Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypada:
  • W czwartek (27 grudnia) – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina ku czci świętego na porannej i wieczornej Eucharystii.
  • W piątek (28 grudnia) – Święto św. Młodzianków, Męczenników. W tym dniu na wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Szabela o łaskę zdrowia duszy i ciała.

 

 

„ Bóg porzucił szczęście swoje”, by przyjść na świat w betlejemskiej grocie, przynosząc nam uniwersalną naukę miłości i zbawienia.

Po raz kolejny wsłuchujemy się w ciszę i świętość nocy, która ponad dwa tysiące lat temu zaistniała na zawsze w historii świata i człowieka. Wyjątkowość tej nocy poświadczył Jezus Chrystus, Syn Boży, swoim narodzeniem – jako jeden z nas.

Z okazji Świąt Bożego Pańskiego, gdy z pasterzami stajemy przed żłóbkiem i zapatrzeni w Świętą Rodzinę, wraz z Maryją i Józefem radujemy się z Jezusowego przyjścia, pragniemy jako księża posługujący w tej wspólnocie przekazać najserdeczniejsze życzenia Bożego pokoju i radości. Niech tej bożonarodzeniowej harmonii nie mąci żadna troska, niech pogoda ducha i Boża opieka towarzyszą nam nie tylko przez okres świąteczny, ale i całe nasze życie.

Niech Boże Dziecię błogosławi każdy nasz dom, a w dobrych radach i dobrym bycie wspiera Jej siłę swą siłą. Niech Bóg, który stał się człowiekiem prowadzi każdego z nas.