XXVI Niedziela Zwykła – 30 IX 2018 r.

      Możliwość komentowania XXVI Niedziela Zwykła – 30 IX 2018 r. została wyłączona

                                                                                                              

 1. Z kim się przyjaźnię, w jakich środowiskach się obracam? Jaki jest mój stosunek do ludzi, z którymi rywalizuję? W obawie przed konkurencją i zagrożeniem własnej pozycji ludzie sięgają po administracyjne zakazy. Bóg działa w zaskakujący sposób – człowiek, który nie należy do uczniów Jezusa, również wyrzuca złe duchy w Jego imię. Mamy żyć i działać z imieniem naszego Pana w sercu i na ustach. Bezmierna miara Boża: obfitość połączona z rozrzutnością i ciągłe przekraczanie ludzkich wyobrażeń. Rozejrzyjmy się wokoło – naprawdę są ludzie, którzy żyją po Bożemu.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek (1.) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
 • We wtorek (2.) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 • W czwartek (4.) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • W pierwszy piątek miesiąca (5.) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. W tym dniu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po porannej Mszy Świętej.
 • W pierwszą sobotę miesiąca (6.) – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po porannej Eucharystii, później wspólnotowa adoracja i różaniec.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec w naszej parafii będzie odprawiany codziennie po wieczornej Eucharystii, zaś w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odmawiania różańca w świątyni i rodzinnie w domu.

 

 1. Wojciech organizuje w dniach 20 – 21 października pielgrzymkę do Wilna i Trok. Koszt wyjazdu 350 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Wojciecha. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W związku z Uroczystością Królowej Różańca Świętego w dniu 7 października zapraszamy na procesję różańcową ulicami naszego osiedla. Rozpoczęcie procesji o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu Misyjny przy kościele Św. Jadwigi. Zakończenie procesji w kościele N.M.P. z Guadalupe.

 

 1. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona  w niedzielę, 7 października 1100 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

 1. Bóg zapłać paniom sprzątającym świątynię oraz wszystkim darczyńcom za złożone ofiarny na rozpoczętą w naszej parafii inwestycję remontu plebanii dla księży wikariuszy.